ERJ8ENF2873V Panasonic
ERJ8ENF2873V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF2873V
Part Number ERJ8ENF2873V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 287K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF2873V
Datasheet download ERJ8ENF2873V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF2873V
ERJ8ENF2873V Specifications
Part Number ERJ8ENF2873V
Rad Hard No
Resistance Value 287 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm