ERJ8ENF5100V Panasonic
ERJ8ENF5100V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF5100V
Part Number ERJ8ENF5100V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 510 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF5100V
Datasheet download ERJ8ENF5100V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF5100V
ERJ8ENF5100V Specifications
Part Number ERJ8ENF5100V
Case Size 1206
Resistance Value 510 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm