ERJ8ENF62R0V Panasonic
ERJ8ENF62R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF62R0V
Part Number ERJ8ENF62R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 62 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF62R0V
Datasheet download ERJ8ENF62R0V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF62R0V
ERJ8ENF62R0V Specifications
Part Number ERJ8ENF62R0V
Resistance Value 62 Ohm
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm