ERJ8RQFR56V Panasonic
ERJ8RQFR56V Images
Please contact us for more photos of ERJ8RQFR56V
Part Number ERJ8RQFR56V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.56 Ohm 1% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8RQFR56V
Datasheet download ERJ8RQFR56V.pdf
Request Quotation for ERJ8RQFR56V
ERJ8RQFR56V Specifications
Part Number ERJ8RQFR56V
Case Size 1206
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Resistance Value 560 MOhm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm