ERJB1CFR02U Panasonic
ERJB1CFR02U Images
Please contact us for more photos of ERJB1CFR02U
Part Number ERJB1CFR02U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 0.02 Ohm 1% 2W \u00b1350ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJB1CFR02U
Datasheet download ERJB1CFR02U.pdf
Request Quotation for ERJB1CFR02U
ERJB1CFR02U Specifications
Part Number ERJB1CFR02U
Case Style Molded
Case Size 2010
Mounting Surface Mount
Resistance Value 20 MOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.55 mm
Tolerance 1 %
Power Rating 2 W
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±350 ppm/°C
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 5 mm