ERJB3BFR22V Panasonic
ERJB3BFR22V Images
Please contact us for more photos of ERJB3BFR22V
Part Number ERJB3BFR22V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.22 Ohm 1% 1 2W 0ppm \u00b0C to 200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJB3BFR22V
Datasheet download ERJB3BFR22V.pdf
Request Quotation for ERJB3BFR22V
ERJB3BFR22V Specifications
Part Number ERJB3BFR22V
Temperature Coefficient 0 to 200 ppm/°C
Power Rating 0.5 W
Max Processing Temp 260
Case Size 0805
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Lead Finish Tin
Resistance Value 220 MOhm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm