ERJL03UF75MV Panasonic
ERJL03UF75MV Images
Please contact us for more photos of ERJL03UF75MV
Part Number ERJL03UF75MV
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 0.075 Ohm 1% 1 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJL03UF75MV
Datasheet download ERJL03UF75MV.pdf
Request Quotation for ERJL03UF75MV
ERJL03UF75MV Specifications
Part Number ERJL03UF75MV
Resistance Value 75 MOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm