ERJP03F1153V Panasonic
ERJP03F1153V Images
Please contact us for more photos of ERJP03F1153V
Part Number ERJP03F1153V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description ANTI-SURGE RES 0603 0.2W 1% 115KOHM
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP03F1153V
Datasheet download ERJP03F1153V.pdf
Request Quotation for ERJP03F1153V
ERJP03F1153V Specifications
Part Number ERJP03F1153V
Termination Style Wraparound
Family ERJP03
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Type Thick Film
Packaging Punched Carrier Tape and Reel
Mounting Surface Mount
Resistance Value 115 kOhm
Lead Free Yes
Tolerance 1 %
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm