ERJP06J154V Panasonic
ERJP06J154V Images
Please contact us for more photos of ERJP06J154V
Part Number ERJP06J154V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06J154V
Datasheet download ERJP06J154V.pdf
Request Quotation for ERJP06J154V
ERJP06J154V Specifications
Part Number ERJP06J154V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 150 kOhm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm