ERJP06J512V Panasonic
ERJP06J512V Images
Please contact us for more photos of ERJP06J512V
Part Number ERJP06J512V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 5.1K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06J512V
Datasheet download ERJP06J512V.pdf
Request Quotation for ERJP06J512V
ERJP06J512V Specifications
Part Number ERJP06J512V
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Resistance Value 5.1 kOhm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm