ERJP08F14R7V Panasonic
ERJP08F14R7V Images
Please contact us for more photos of ERJP08F14R7V
Part Number ERJP08F14R7V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 14.7Ohm 1% 2 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08F14R7V
Datasheet download ERJP08F14R7V.pdf
Request Quotation for ERJP08F14R7V
ERJP08F14R7V Specifications
Part Number ERJP08F14R7V
Pin Count 2
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 2/3 W
Resistance Value 14.7 Ohm
Tolerance 1 %
Case Size 1206
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Rad Hard No
Type Thick Film
Operating Temperature -55 to 155 °C
Supplier Package 1206
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm