ERJP08J102V Panasonic
ERJP08J102V Images
Please contact us for more photos of ERJP08J102V
Part Number ERJP08J102V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1K Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08J102V
Datasheet download ERJP08J102V.pdf
Request Quotation for ERJP08J102V
ERJP08J102V Specifications
Part Number ERJP08J102V
Case Size 1206
Power Rating 0.33 W
Resistance Value 1 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm