ERJP08J125V Panasonic
ERJP08J125V Images
Please contact us for more photos of ERJP08J125V
Part Number ERJP08J125V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1.2M Ohm 5% 2 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08J125V
Datasheet download ERJP08J125V.pdf
Request Quotation for ERJP08J125V
ERJP08J125V Specifications
Part Number ERJP08J125V
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Power Rating 0.667 W
Resistance Value 1.2 MOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Supplier Package 1206
Tolerance 5 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm