ERJP14J680U Panasonic
ERJP14J680U Images
Please contact us for more photos of ERJP14J680U
Part Number ERJP14J680U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 68 Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP14J680U
Datasheet download ERJP14J680U.pdf
Request Quotation for ERJP14J680U
ERJP14J680U Specifications
Part Number ERJP14J680U
Resistance Value 68 Ohm
Power Rating 0.5 W
Case Style Molded
Case Size 1210
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm