ERJPA2F47R0X Panasonic
ERJPA2F47R0X Images
Please contact us for more photos of ERJPA2F47R0X
Part Number ERJPA2F47R0X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 47 Ohm 1% 1 5W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJPA2F47R0X
Datasheet download ERJPA2F47R0X.pdf
Request Quotation for ERJPA2F47R0X
ERJPA2F47R0X Specifications
Part Number ERJPA2F47R0X
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Case Size 0402
Resistance Value 47 Ohm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm