ERJS02F2742X Panasonic
ERJS02F2742X Images
Please contact us for more photos of ERJS02F2742X
Part Number ERJS02F2742X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 27.4K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02F2742X
Datasheet download ERJS02F2742X.pdf
Request Quotation for ERJS02F2742X
ERJS02F2742X Specifications
Part Number ERJS02F2742X
Power Rating 0.1 W
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0402
Case Style Molded
Resistance Value 27.4 kOhm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm