ERJS06F2000V Panasonic
ERJS06F2000V Images
Please contact us for more photos of ERJS06F2000V
Part Number ERJS06F2000V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 200 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS06F2000V
Datasheet download ERJS06F2000V.pdf
Request Quotation for ERJS06F2000V
ERJS06F2000V Specifications
Part Number ERJS06F2000V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Resistance Value 200 Ohm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm