ERJS06F2401V Panasonic
ERJS06F2401V Images
Please contact us for more photos of ERJS06F2401V
Part Number ERJS06F2401V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 2.4K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS06F2401V
Datasheet download ERJS06F2401V.pdf
Request Quotation for ERJS06F2401V
ERJS06F2401V Specifications
Part Number ERJS06F2401V
Resistance Value 2.4 kOhm
Case Size 0805
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.125 W
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm