ERJS6QFR33V Panasonic
ERJS6QFR33V Images
Please contact us for more photos of ERJS6QFR33V
Part Number ERJS6QFR33V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 1% 1 4W \u00b1150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS6QFR33V
Datasheet download ERJS6QFR33V.pdf
Request Quotation for ERJS6QFR33V
ERJS6QFR33V Specifications
Part Number ERJS6QFR33V
Power Rating 0.25 W
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±150 ppm/°C
Resistance Value 330 MOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm