ERJT08J2R7V Panasonic
ERJT08J2R7V Images
Please contact us for more photos of ERJT08J2R7V
Part Number ERJT08J2R7V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2.7 Ohm 5% 1 3W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJT08J2R7V
Datasheet download ERJT08J2R7V.pdf
Request Quotation for ERJT08J2R7V
ERJT08J2R7V Specifications
Part Number ERJT08J2R7V
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 2.7 Ohm
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Case Size 1206
Power Rating 0.33 W
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm