ERJU01F2263C Panasonic
ERJU01F2263C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F2263C
Part Number ERJU01F2263C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 226K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F2263C
Datasheet download ERJU01F2263C.pdf
Request Quotation for ERJU01F2263C
ERJU01F2263C Specifications
Part Number ERJU01F2263C
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Resistance Value 226 kOhm
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm