ERJU01F30R0C Panasonic
ERJU01F30R0C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F30R0C
Part Number ERJU01F30R0C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 30 Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F30R0C
Datasheet download ERJU01F30R0C.pdf
Request Quotation for ERJU01F30R0C
ERJU01F30R0C Specifications
Part Number ERJU01F30R0C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Supplier Package 0201
Lead Finish Tin
Power Rating 0.05 W
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Tolerance 1 %
Resistance Value 30 Ohm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm