ERJU01F51R0C Panasonic
ERJU01F51R0C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F51R0C
Part Number ERJU01F51R0C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 51 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F51R0C
Datasheet download ERJU01F51R0C.pdf
Request Quotation for ERJU01F51R0C
ERJU01F51R0C Specifications
Part Number ERJU01F51R0C
Resistance Value 51 Ohm
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Supplier Package 0201
Power Rating 0.05 W
Tolerance 1 %
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm