ERJU01J430C Panasonic
ERJU01J430C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J430C
Part Number ERJU01J430C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 43 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J430C
Datasheet download ERJU01J430C.pdf
Request Quotation for ERJU01J430C
ERJU01J430C Specifications
Part Number ERJU01J430C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.05 W
Supplier Package 0201
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Lead Finish Tin
Resistance Value 43 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm