ERJU01J6R2C Panasonic
ERJU01J6R2C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J6R2C
Part Number ERJU01J6R2C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 6.2 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J6R2C
Datasheet download ERJU01J6R2C.pdf
Request Quotation for ERJU01J6R2C
ERJU01J6R2C Specifications
Part Number ERJU01J6R2C
Termination Style Wraparound
Resistance Value 6.2 Ohm
Case Style Molded
Pin Count 2
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Supplier Package 0201
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm