ERJU02D3603X Panasonic
ERJU02D3603X Images
Please contact us for more photos of ERJU02D3603X
Part Number ERJU02D3603X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 360K Ohm 0.5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU02D3603X
Datasheet download ERJU02D3603X.pdf
Request Quotation for ERJU02D3603X
ERJU02D3603X Specifications
Part Number ERJU02D3603X
Termination Style Wraparound
Case Style Molded
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Resistance Value 360 kOhm
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm