ERJU02F2323X Panasonic
ERJU02F2323X Images
Please contact us for more photos of ERJU02F2323X
Part Number ERJU02F2323X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 232K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU02F2323X
Datasheet download ERJU02F2323X.pdf
Request Quotation for ERJU02F2323X
ERJU02F2323X Specifications
Part Number ERJU02F2323X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Resistance Value 232 kOhm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm