ERJU02F7682X Panasonic
ERJU02F7682X Images
Please contact us for more photos of ERJU02F7682X
Part Number ERJU02F7682X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 76.8K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU02F7682X
Datasheet download ERJU02F7682X.pdf
Request Quotation for ERJU02F7682X
ERJU02F7682X Specifications
Part Number ERJU02F7682X
Termination Style Wraparound
Pin Count 2
Type Thick Film
Resistance Value 76.8 kOhm
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm