ERJXGNF49R9Y Panasonic
ERJXGNF49R9Y Images
Please contact us for more photos of ERJXGNF49R9Y
Part Number ERJXGNF49R9Y
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 01005 49.9 Ohm 1% 1 32W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJXGNF49R9Y
Datasheet download ERJXGNF49R9Y.pdf
Request Quotation for ERJXGNF49R9Y
ERJXGNF49R9Y Specifications
Part Number ERJXGNF49R9Y
Power Rating 0.03125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Case Size 01005
Termination Style Wraparound
Resistance Value 49.9 Ohm
Product Dimensions 0.4 x 0.2 x 0.13
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Depth 0.2 mm
Product Height 0.13 mm
Product Length 0.4 mm