| Part Number | ERJXGNJ101Y |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 370060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 01005 100 Ohm 5% 1 32W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJXGNJ101Y |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJXGNJ101Y |
|---|---|
| Lead Finish | Tin |
| Case Style | Molded |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Pin Count | 2 |
| Tolerance | 5 % |
| Termination Style | Wraparound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Temperature Coefficient | ±300 ppm/°C |
| Case Size | 01005 |
| Supplier Package | 01005 |
| Product Dimensions | 0.4 x 0.2 x 0.13 |
| Power Rating | 0.03125 W |
| Resistance Value | 100 Ohm |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 0.2 mm |
| Product Height | 0.13 mm |
| Product Length | 0.4 mm |
| Product Weight | 0.04 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJXGNJ101Y |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thin Film 1406 4.7 Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C4708FB000.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1210 2.2 Ohm 5% 1 2W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJP14J2R2U.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 1.21K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ8ENF1211V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 330 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2GEJ331X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 29.4K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R - |
|
ROHM | Res Thick Film 2010 3m Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R Download PDF datasheet for PMR50HZPFV3L00.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 510K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0603510KJNEAC.pdf |
|
NIC Components | Res Thin Film 0402 10K Ohm 0.1% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for NTR04B1002DTRF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 20 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1GEF20R0C.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 1206 500K Ohm 0.5% 2 5W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD T R Download PDF datasheet for P-1206D5003DST1.pdf |