| Part Number | ERZE11A821 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 502010 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var 510VAC 670VDC 5000A 820V Thru-Hole Bulk |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERZE11A821 |
| Datasheet download |
| Part Number | ERZE11A821 |
|---|---|
| Capacitance Value | 260 pF |
| Product Dimensions | 14(Max) x 8.5(Max) x 18(Max) |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | Radial |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Technology | Zinc Oxide |
| Lead Style | Radial |
| Varistor Voltage | 820 V |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 14(Max) mm |
| Product Height | 18(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-ERZE11A821 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Var MLV 21VAC 30VDC 30A 41V 0603 SMD T R Download PDF datasheet for VCAS060330A650RP.pdf |
|
Panasonic | Var MLV 5VDC 50V 0603 SMD Paper T R Download PDF datasheet for EZJZ1V500AA.pdf |
|
TDK | Var MOV 150VAC 200VDC 1200A 240V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72207S151K101.pdf |
|
Panasonic | Var 150VAC 200VDC 3500A 240V Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for ERZE08A241.pdf |
|
TDK | Var MOV 385VAC 505VDC 5000A 620V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72214S2381K101.pdf |
|
AVX | Var MLV 34VAC 48VDC 100A 62V 1206 SMD T R Download PDF datasheet for VC120648D101RP.pdf |
|
TDK | TDKVAR-18107375M5P-AK RING VARISTOR 37.5 Download PDF datasheet for VAR-18107375M5P-AK.pdf |
|
Panasonic | Var 5.6V 8V 0402 SMD Paper T R Download PDF datasheet for EZJP0V080KA.pdf |
|
AVX | Var MLV 6.4VAC 9VDC 40A 12.7V 0805 SMD T R Download PDF datasheet for VC080509A200RP.pdf |
|
TDK | VARISTOR 470V 6KA DISC 14MM Download PDF datasheet for S14K300E2.pdf |