ERZE11F471 Panasonic
ERZE11F471 Images
Please contact us for more photos of ERZE11F471
Part Number ERZE11F471
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 300VAC 385VDC 6000A 470V Thru-Hole T R
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZE11F471
Datasheet download ERZE11F471.pdf
Request Quotation for ERZE11F471
ERZE11F471 Specifications
Part Number ERZE11F471
Product Dimensions 13(Max) x 6.6(Max) x 17(Max)
Varistor Voltage 470 V
Pin Count 2
Supplier Package Radial
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Capacitance Value 360 pF