| Part Number | ERZV05D560 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 567210 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var 35VAC 45VDC 250A 56V Radial Bulk |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERZV05D560 |
| Datasheet download |
| Part Number | ERZV05D560 |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Varistor Voltage | 56 V |
| Product Dimensions | 4.5 x 10 mm |
| Max Processing Temp | 250 to 260 |
| Lead Finish | Tin |
| Capacitance Value | 600 pF |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Depth | 4.5 mm |
| Product Height | 10 mm |
| Replacement Part Number | PART-ERZV05D560 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Var MOV 130VAC 170VDC 4500A 205V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72214S131K101.pdf |
|
TDK | Var MLV 14VAC 16VDC 800A 22V 1812 SMD Blister T R Download PDF datasheet for B72580V1140S262.pdf |
|
TDK | Var MOV 6VAC 8VDC 30A 11V 0603 SMD T R Download PDF datasheet for B72500T60M60.pdf |
|
Panasonic | Var 300VAC 385VDC 3500A 470V Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for ERZV10D471.pdf |
|
Panasonic | Var 50VAC 65VDC 6000A 82V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV14V820CS.pdf |
|
AVX | Var 40VAC 56VDC 100A 1206 SMD T R Download PDF datasheet for VCAS120656F111RP.pdf |
|
AVX | Var MLV 14VAC 18VDC 30A 0603 SMD T R Download PDF datasheet for VC06LC18X500RP.pdf |
|
Panasonic | Var 250VAC 320VDC 800A 390V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV05D391.pdf |
|
TDK | Var MOV 275VAC 350VDC 1200A 430V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72207S271K101.pdf |
|
Panasonic | Var 16VDC 27V SMD Embossed T R Download PDF datasheet for ERZHF2M270.pdf |