ERZV05D820 Panasonic
ERZV05D820 Images
Please contact us for more photos of ERZV05D820
Part Number ERZV05D820
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 50VAC 65VDC 800A 82V Radial Bulk
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV05D820
Datasheet download ERZV05D820.pdf
Request Quotation for ERZV05D820
ERZV05D820 Specifications
Part Number ERZV05D820
Lead Style Radial
Lead Finish Tin
Capacitance Value 460 pF
Max Processing Temp 250 to 260
Product Dimensions 4.1 x 10 mm
Varistor Voltage 82 V
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Depth 4.1 mm
Product Height 10 mm