ERZV07D220 Panasonic
ERZV07D220 Images
Please contact us for more photos of ERZV07D220
Part Number ERZV07D220
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 14VAC 18VDC 500A 22V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV07D220
Datasheet download ERZV07D220.pdf
Request Quotation for ERZV07D220
ERZV07D220 Specifications
Part Number ERZV07D220
Lead Style Radial
Product Dimensions 4.6 x 11.5 mm
Capacitance Value 0.0036 uF
Max Processing Temp 250 to 260
Lead Finish Tin
Varistor Voltage 22 V
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Depth 4.6 mm
Product Height 11.5 mm