ERZV07D330 Panasonic
ERZV07D330 Images
Please contact us for more photos of ERZV07D330
Part Number ERZV07D330
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 20VAC 26VDC 500A 33V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV07D330
Datasheet download ERZV07D330.pdf
Request Quotation for ERZV07D330
ERZV07D330 Specifications
Part Number ERZV07D330
Capacitance Value 0.0029 uF
Operating Temperature -40 to 85 °C
Rad Hard No
Product Dimensions 4.9 x 11.5 mm
Lead Finish Tin
Varistor Voltage 33 V
Product Depth 4.9 mm
Product Height 11.5 mm