ERZV07D560 Panasonic
ERZV07D560 Images
Please contact us for more photos of ERZV07D560
Part Number ERZV07D560
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 35VAC 45VDC 500A 56V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV07D560
Datasheet download ERZV07D560.pdf
Request Quotation for ERZV07D560
ERZV07D560 Specifications
Part Number ERZV07D560
Lead Finish Tin
Varistor Voltage 56 V
Product Dimensions 5 x 11.5 mm
Capacitance Value 0.0015 uF
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Depth 5 mm
Product Height 11.5 mm