| Part Number | ERZV07V820CS |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 287570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var 50VAC 65VDC 1750A 82V Radial Bulk |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERZV07V820CS |
| Datasheet download |
| Part Number | ERZV07V820CS |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Capacitance Value | 810 pF |
| Lead Finish | Tin |
| Max Processing Temp | 250 to 260 |
| Product Dimensions | 4.1 x 11.5 mm |
| Varistor Voltage | 82 V |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Depth | 4.1 mm |
| Product Height | 11.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ERZV07V820CS |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Var MLV 4VAC 5.6VDC 120A 8.5V 0805 SMD T R Download PDF datasheet for VC080505C150RP.pdf |
|
AVX | Var MLV 13VAC 18VDC 30A 25.5V 0603 SMD T R Download PDF datasheet for VC060318A400DP.pdf |
|
AVX | Var 14V 18V 22V 1812 SMD T R Download PDF datasheet for VJ14M00140KBA.pdf |
|
TDK | Var MOV 420VAC 560VDC 2500A 680V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72210S421K101.pdf |
|
TDK | Var MOV 300VAC 385VDC 4500A 470V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72214S 301K101.pdf |
|
Nippon ChemiCon | NCCTND05SE820KB00AAA0 VASE SS1L 5V 82u - |
|
Panasonic | Var 50VAC 65VDC 1750A 82V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV07D820.pdf |
|
AVX | Var 30VAC 34VDC 200A 47V 1206 SMD T R Download PDF datasheet for VCAS120634N770RP.pdf |
|
AVX | Var MLV 4VAC 5.6VDC 20A 8.5V 0402 SMD T R Download PDF datasheet for VC040205X150WP.pdf |
|
TDK | Var MOV 320VAC 420VDC 6000A 510V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72214S2321K101.pdf |