ERZV10D182 Panasonic
ERZV10D182 Images
Please contact us for more photos of ERZV10D182
Part Number ERZV10D182
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 1000VAC 1465VDC 3500A 1800V Radial Bulk
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV10D182
Datasheet download ERZV10D182.pdf
Request Quotation for ERZV10D182
ERZV10D182 Specifications
Part Number ERZV10D182
Operating Temperature -40 to 85 °C
Rad Hard No
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 250 to 260
Lead Style Radial
Capacitance Value 70 pF
Product Dimensions 14.4 x 16.5 mm
Varistor Voltage 1800 V
Product Depth 14.4 mm
Product Height 16.5 mm