| Part Number | ERZV10D511CS |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 749340 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var 320VAC 410VDC 3500A 510V Radial Bulk |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERZV10D511CS |
| Datasheet download |
| Part Number | ERZV10D511CS |
|---|---|
| Varistor Voltage | 510 V |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Lead Style | Radial |
| Product Dimensions | 6.4 x 14.5 mm |
| Capacitance Value | 210 pF |
| Lead Finish | Tin |
| Max Processing Temp | 250 to 260 |
| Product Depth | 6.4 mm |
| Product Height | 14.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ERZV10D511CS |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Var MOV 140VAC 180VDC 3500A 220V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72210S2141K101.pdf |
|
Panasonic | Var 35VAC 45VDC 1000A 56V Radial T R Download PDF datasheet for ERZVGAD560.pdf |
|
Panasonic | Var 30VAC 38VDC 1000A 47V Radial T R Download PDF datasheet for ERZVA9V470.pdf |
|
TDK | Var MOV 50VAC 65VDC 400A 82V Radial T R Download PDF datasheet for B72205S500K211.pdf |
|
Panasonic | Var 150VAC 200VDC 600A 240V SMD Embossed T R Download PDF datasheet for ERZVF2M241.pdf |
|
TDK | Var MOV 275VAC 350VDC 800A 430V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72205S2271K101.pdf |
|
AVX | Var MLV 14VAC 18VDC 0402 SMD T R Download PDF datasheet for VC04AG183R0YATWA.pdf |
|
Bourns | Var MOV 11VAC 14VDC 1000A 18V Radial Bulk Download PDF datasheet for MOV-14D180K.pdf |
|
Panasonic | Var 300VAC 385VDC 800A 470V Radial T R Download PDF datasheet for ERZVA5V471.pdf |
|
Bourns | Var MOV 300VAC 385VDC 2500A 470V Radial Bulk Download PDF datasheet for MOV-10D471K.pdf |