ERZV10D911 Panasonic
ERZV10D911 Images
Please contact us for more photos of ERZV10D911
Part Number ERZV10D911
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 550VAC 745VDC 3500A 910V Radial Bulk
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV10D911
Datasheet download ERZV10D911.pdf
Request Quotation for ERZV10D911
ERZV10D911 Specifications
Part Number ERZV10D911
Capacitance Value 120 pF
Operating Temperature -40 to 85 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 8.6 x 15.5 mm
Varistor Voltage 910 V
Rad Hard No
Lead Style Radial
Max Processing Temp 250 to 260
Product Depth 8.6 mm
Product Height 15.5 mm