ERZV10V621CS Panasonic
ERZV10V621CS Images
Please contact us for more photos of ERZV10V621CS
Part Number ERZV10V621CS
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 385VAC 505VDC 3500A 620V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV10V621CS
Datasheet download ERZV10V621CS.pdf
Request Quotation for ERZV10V621CS
ERZV10V621CS Specifications
Part Number ERZV10V621CS
Capacitance Value 190 pF
Product Dimensions 7.1 x 15.5 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Lead Style Radial
Varistor Voltage 620 V
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 250 to 260
Product Depth 7.1 mm
Product Height 15.5 mm