ERZV14D221 Panasonic
ERZV14D221 Images
Please contact us for more photos of ERZV14D221
Part Number ERZV14D221
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 140VAC 180VDC 6000A 220V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV14D221
Datasheet download ERZV14D221.pdf
Request Quotation for ERZV14D221
ERZV14D221 Specifications
Part Number ERZV14D221
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Max Processing Temp 250 to 260
Lead Finish Tin
Product Dimensions 4.9 x 18.5 mm
Varistor Voltage 220 V
Lead Style Radial
Capacitance Value 740 pF
Product Depth 4.9 mm
Product Height 18.5 mm