ERZV14D511 Panasonic
ERZV14D511 Images
Please contact us for more photos of ERZV14D511
Part Number ERZV14D511
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 320VAC 410VDC 6000A 510V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV14D511
Datasheet download ERZV14D511.pdf
Request Quotation for ERZV14D511
ERZV14D511 Specifications
Part Number ERZV14D511
Varistor Voltage 510 V
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Dimensions 6.4 x 18.5 mm
Rad Hard No
Capacitance Value 350 pF
Max Processing Temp 250 to 260
Product Depth 6.4 mm
Product Height 18.5 mm