| Part Number | ERZV14D680 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 678970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var 40VAC 56VDC 2000A 68V Radial Bulk |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERZV14D680 |
| Datasheet download |
| Part Number | ERZV14D680 |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Lead Finish | Tin |
| Max Processing Temp | 250 to 260 |
| Varistor Voltage | 68 V |
| Product Dimensions | 5.3 x 18.5 mm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 0.0055 uF |
| Product Depth | 5.3 mm |
| Product Height | 18.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ERZV14D680 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Var 510VAC 670VDC 4500A 820V Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for ERZE10A821.pdf |
|
TDK | Var 300VAC 385VDC 3500A 470V Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B72210S2301K131.pdf |
|
TDK | Var MOV 30VAC 38VDC 200A 47V 1206 SMD Blister T R Download PDF datasheet for B72520T300K62.pdf |
|
TDK | Var MOV 680VAC 895VDC 4500A 1100V Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for B72214S681K101.pdf |
|
Panasonic | Var 300VAC 385VDC 6000A 470V Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for ERZV14D471.pdf |
|
Nippon ChemiCon | Var 385VAC 505VDC 620V Thru-Hole T R Download PDF datasheet for TND10SE621KTEAAAA0.pdf |
|
AVX | Var MLV 14VAC 18VDC 20A 0612 SMD T R Download PDF datasheet for MG064L18X500RP.pdf |
|
Bourns | Var MOV 40VAC 56VDC 1000A 68V Radial Bulk Download PDF datasheet for MOV-14D680K.pdf |
|
Panasonic | Var MLV 18VDC 30V 0603 SMD Paper T R Download PDF datasheet for EZJS1VC392.pdf |
|
TDK | Var MOV 25VAC 31VDC 250A 39V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72207S250K101.pdf |