| Part Number | EVEVCGJL016B |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 316450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | 11 mm Square GS Encoder 5-Pin Tray |
| Category | Interface IC |
| Family | Interface Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EVEVCGJL016B |
| Datasheet download |
| Part Number | EVEVCGJL016B |
|---|---|
| Pin Count | 5 |
| Mounting | Through Hole |
| Category | 11 mm Square GS Encoder |
| Product Dimensions | 13.6 x 11.6 x 17 |
| Rad Hard | No |
| Type | 11 mm Square GS Encoder |
| Replacement Part Number | PART-EVEVCGJL016B |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nuvoton Technology | Single Chip 10.6 to 32 Seconds Voice Record Playback Device 28-Pin SOIC Download PDF datasheet for ISD1916SYI.pdf |
|
Microchip | I2C I O Expander 28-Pin SOIC W Download PDF datasheet for MCP23016-I SO.pdf |
|
Texas Instruments | Precision Voltage To Current Converter Transmitter 10-Pin VSON EP T R Download PDF datasheet for XTR111AIDRCR.pdf |
|
Maxim Integrated | Smart Card Interface 32-Pin SQFN Download PDF datasheet for 73S8024RN-IM F.pdf |
|
NXP | Analog Linear ICs (S&D, non Std., MPP) Part 2 Download PDF datasheet for MCZ33905CS5EK.pdf |
|
Silicon Labs | USB to UART Bridge 28-Pin QFN Download PDF datasheet for CP2102-GM.pdf |
|
Bourns | BNSPEC12R-4216F-TNA03 ENCODER - |
|
Texas Instruments | Universal Serial Bus Full Speed Node Controller 28-Pin SOIC W Download PDF datasheet for USBN9604-28M NOPB.pdf |
|
Texas Instruments | 12.5 Gbps 1-Lane Linear Repeater 24-Pin WQFN EP T R Download PDF datasheet for DS125BR111RTWR.pdf |
|
Texas Instruments | Serial Digital Cable Driver 8-Pin SOIC N Tube Download PDF datasheet for LMH0002MA NOPB.pdf |