| Part Number | EVM1DSW30B24 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 224010 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Cermet Trimmer 20K Ohm 25% 1 5W 1Turn (3.8 X 4.5 X 1.4mm) Foot Print SMD Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Trimmers, Potentiometers and Rheostats |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EVM1DSW30B24 |
| Datasheet download |
| Part Number | EVM1DSW30B24 |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Power Rating | 0.2 W |
| Lead Finish | Tin |
| Number of Turns | 1 Turns |
| Technology | Cermet |
| Tolerance | 25 % |
| Temperature Coefficient | ±250 ppm |
| Resistance Value | 20 kOhm |
| Type | Trimmer |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 3.8 x 4.5 x 1.4 mm |
| Termination Style | Foot Print |
| Package Type | Surface Mount/Foot Print |
| Product Depth | 4.5 mm |
| Product Height | 1.4 mm |
| Product Length | 3.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-EVM1DSW30B24 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1 2W 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3296W-1-502LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3386W-1-103LF.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 3 20W 1Turn (2.2 X 2.81 X 0.81mm) Foot Print SMD Carrier T R Download PDF datasheet for EVM2NSX80B54.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 1 2W 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3296Y-1-201LF.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 1 5W 1Turn (3.8 X 4.5 X 1.4mm) Foot Print SMD Carrier T R Download PDF datasheet for EVM1DSW30B54.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 1M Ohm 25% 3 10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for EVMAASA00B16.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 30K Ohm 25% 3 20W 1(Elec) 1(Mech)Turns (3.1 x 3.75 x 1.4mm) Foot Print SMD T R Download PDF datasheet for EVM3VSX50B34.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 4.7K Ohm 20% 1 4W 1(Elec) 1(Mech)Turn 2.45mm (5 X 6.2 X 3.06mm) Gull Wing SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 3314R-1-472E.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 15K Ohm 25% 3 20W 1(Elec) 1(Mech)Turns (3.1 x 3.8 x 1.62mm) Foot Print SMD T R Download PDF datasheet for EVM3ESX50BC4.pdf |
|
Panasonic | Res Potentiometer 10K Ohm 20% 1 10W 1(Elec) 1(Mech)Turns 27mm (39.3 x 17.5mm) Pin Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for EWVYKWL15B14.pdf |