| Part Number | EVM2NSX80B14 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 419420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Cermet Trimmer 10K Ohm 25% 3 20W 1Turn (2.2 X 2.81 X 0.81mm) Foot Print SMD Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Trimmers, Potentiometers and Rheostats |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EVM2NSX80B14 |
| Datasheet download |
| Part Number | EVM2NSX80B14 |
|---|---|
| Product Dimensions | 2.2 x 2.81 x 0.81 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Technology | Cermet |
| Lead Finish | Tin |
| Number of Turns | 1 Turns |
| Resistance Value | 10 kOhm |
| Package Type | Surface Mount/Foot Print |
| Power Rating | 0.15 W |
| Rad Hard | No |
| Termination Style | Foot Print |
| Temperature Coefficient | ±250 ppm |
| Tolerance | 25 % |
| Type | Trimmer |
| Product Depth | 2.81 mm |
| Product Height | 0.81 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-EVM2NSX80B14 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Res Cermet Trimmer 500 Ohm 25% 1 10W 1(Elec) 1(Mech)Turn 1.8mm (5 X 5.2 X 2.3mm) J-Hook SMD Download PDF datasheet for 1-1623909-0.pdf |
|
Vishay | Res Cermet Trimmer 10 Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn (8.5 X 8mm) Pin Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for P8PY100KB25.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 9.53 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3386P-1-502LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 1 2W 25(Elec)Turn 2.29mm (11.05 X 6.1 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3299X-1-503LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 20K Ohm 20% 1 4W 1(Elec) 1(Mech)Turn 2.45mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 3314G-1-203E.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 3 20W 1Turn (3.1 X 3.75 X 1.4mm) Foot Print SMD Carrier T R Download PDF datasheet for EVM3VSX50B54.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 1.5K Ohm 25% 1 5W 1Turn (3.8 X 4.5 X 1.9mm) Foot Print SMD Carrier T R Download PDF datasheet for EVM1USX30BC3.pdf |
|
Vishay | Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn (9.53 X 9.53 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Box Download PDF datasheet for M63P503KB40.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 500 Ohm 25% 3 20W 1(Elec) 1(Mech)Turn (3.1 X 3.75 X 1.5mm) Foot Print SMD T R Download PDF datasheet for EVM3RSX50B52.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn 2.77mm (6.71 X 8.53 X 5.21mm) Gull Wing SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 3361P-1-204GLF.pdf |