| Part Number | EVQW8J01105P |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 545590 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | 18 mm Square Encoder 7-Pin Tray |
| Category | Interface IC |
| Family | Interface Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EVQW8J01105P |
| Datasheet download |
| Part Number | EVQW8J01105P |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Type | 18 mm Square Encoder |
| Product Dimensions | 18 x 18.5(Max) |
| Rad Hard | No |
| Category | 18 mm Square Encoder |
| Pin Count | 7 |
| Replacement Part Number | PART-EVQW8J01105P |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |