| Part Number | EXB-V8V330JV |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 873350 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film Array 33 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EXB-V8V330JV |
| Datasheet download |
| Part Number | EXB-V8V330JV |
|---|---|
| Case Size | 1206 |
| Power Rating per Resistor | 1/16 W |
| Termination Style | Concave |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Case Style | Molded |
| Technology | Thick Film |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.6 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Terminal Pitch | 0.8 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 33 Ohm |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 10 mg |
| Replacement Part Number | PART-EXB-V8V330JV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thick Film NET 4.7K Ohm 5% \u00b1100ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR02M0APJ472.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 33 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Flat SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB18V330JX.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film Array 3 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin Concave 1206 SMD Paper T R Download PDF datasheet for CAT16-3R0J4Z2.pdf |
|
NIC Components | NICNRSNLA6I4J330TRF MINIATURE RES ARRAY - |
|
Bourns | Res Thick Film Array 4.7K Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for CAY16-472J4LF.pdf |
|
ROHM | Res NET 10K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 1206 Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR15ERRPJ103.pdf |
|
Bourns | RESARRAY 2X0201 47R 5% 31MW CONVEX - |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 10K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB24V103JX.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film NET 330K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 1608 Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBE10C334J.pdf |
|
Panasonic | RES ARRAY ANTI-SULFURATED 0201X2R 22 OHM 5% SMD Download PDF datasheet for EXB-U14220JX.pdf |